Piotr Lewandowski – Kompozytor muzyki elektronicznej. Producent. Aranżer.

Z produkcją i kompozycją muzyki związany od 2004 roku.

Swoje pierwsze kroki w muzycznym świecie stawiał w latach 90 poczynając od produkcji muzycznych stylów na keyboardy takich marek jak Roland czy Yamaha.
Rozwinięcie muzycznej pasji zaczęło się wraz z wejściem Piotra na scenę demosceny w późnych latach 90 i programowaniem muzyki w trackerach na komputerach Atari, C64, Amiga, ZX Spectrum.

Po kilku latach doświadczeń z 8-mio bitowym programowaniem dźwięku, miksowaniem gotowych sampli czy też rozpisywaniem sekwencji midi, w 2004 roku Piotr po raz pierwszy sięgnął po nowatorski w tamtych latach zbiór wirtualnych syntezatorów w standardzie Virtual Studio Technology marki Steinberg Media Technologies. W połączeniu z wcześniejszym doświadczeniem oraz syntezatorami hardware (ówcześnie Roland, Korg, Yamaha, Alesis), to w tym momencie zaczęła się prawdziwa przygoda z muzyką – rozpoczął produkcję rozrywkowej muzyki typu Trance.

Albumy

Zainspirowany sierpniowym koncertem Jean’a Michael’a Jarre’a w Gdańsku w 2005 roku, postanowił wypracować swój własny styl, opierając się na swoich dotychczasowych doświadczeniach, starając się wydobyć to co najlepsze z już uznanych gatunków muzycznych i artystów (Mike Oldfield, Kraftwerk, Tangerine Dream, Vangelis, Michael Cretu (Enigma), Enya, Philip Glass, etc.) i łącząc to z ówcześnie panującymi trendami. Powstał wówczas mix elektronicznych brzmień, suita opowiadające kosmiczną opowieść, z Jarrowskimi naleciałościami w postaci płyty Continuum.

Rok 2009 to powstanie płyty Tribute to Oxygene. Piotr koordynował prace związane z procesem produkcji i samego wydania.

W międzyczasie Piotr wykonywał remixy utworów popularnych artystów oraz własne produkcje w ramach różnych okoliczności i eventów. Poszukując nowych stylów, a przede wszystkim chcąc przelać na nuty swoje odczucia dotyczące świata, w 2012 roku skomponowany został kolejny album o tytule One World. Jest to muzyka dotycząca każdego człowieka żyjącego na tej planecie, a także samej natury otaczającej nas wokół. Album prezentowany był w kilku rozgłośniach radiowych (EL-Stacja – premiera, Radio Świnoujście, KUSF San Francisco, California, USA oraz Welle 303 Niemcy).

Rok 2015 był czasem sporych zmian, trudności, niepowodzeń i zawodów. Powstała wtedy bardzo osobista płyta o dość wymownym tytule – Emotions. Emotions, wbrew pozorom, nie jest dołującym albumem. Nagrana muzyka należy do gatunku romantycznej, marzycielskiej, ale dość „słonecznej” muzyki. W kwestiach „technicznych” na albumie dominuje więcej instrumentów analogowych, okraszonych jedynie elektroniką w tle.

Koncerty

Lata 2011 – 2017 obfite były również w koncerty. Piotr miał przyjemność wystąpić na Elektronicznym Weekendzie w Mogilnie w 2011 roku (jednocześnie otwierać cykl tego festiwalu) w duecie z Michałem Matusiakiem (Michael Kais). Rok 2012 to koncert charytatywny „Zagrajmy dla Cekcyna” na rzecz poszkodowanych przez tornado w gminie Cekcyn. W tym miejscu przypomnieć należy, że Cekcyn to taka koncertowa kolebka muzyki elektronicznej w Polsce.  W 2013 roku Piotr wystąpił ponownie w duecie z Michałem Matusiakiem (Michael Kais) na deskach amfiteatru miasta Koło. Impreza nosiła nazwę „Elektroniczne Koło” i tuż po koncercie Piotra i Michała wystąpili Radosław Tymecki wraz z Grzegorzem Pałetko w koncercie coverów Jean’a Michel’a Jarre’a. Rok 2013 to również koncert we Władysławowie na imprezie Ocean Electro Festival.
Rok 2015 to koncert muzyki retro-amigowej (8bitowa) we Wrocławiu – impreza Livecrunch. Tym razem Piotr wystąpił w duecie z Mikołajem Kostką (Claus Cube), prezentując materiał z płyt One World oraz najnowszej – Emotions. Nie zabrakło również niespodzianek w postaci specjalnie przygotowanego utworu Metropolis utrzymanego w 8 bitowym klimacie imprezy. Duet wykonał również jeden z utworów Mikołaja – Procession.
W roku 2017 Piotr wystąpił ponownie wspólnie z Mikołajem, po raz pierwszy w Warszawie, na dziedzińcu kulturalnym „Jerozolimskie 107” w ramach nieoficjalnej części I edycji „Festiwalu Przenikania” zorganizowanego przez Officyna Art & Design. Nowością na tym koncercie były utwory z wokalem na żywo.

Inne osiągnięcia

Po za tworzeniem autorskiej muzyki, Piotr jest autorem muzyki do kilku produkcji krótkometrażowych, reklam, podkładów muzycznych do animacji, stron internetowych, różnego rodzaju eventów. Zwycięzca dwóch pierwszych edycji konkursu „Miasto Pełne Dźwięków” organizowanego przez „Akademię Dźwięku”. Jeden z jurorów III edycji konkursu. Więcej -> Portfolio.

Podsumowanie

Piotr dzieląc swe pasje na muzykę, fotografię, filmowanie i informatykę, wszystkie projekty opracowuje praktycznie samodzielnie (wyjątkami są okładki albumów Tribute to Oxygene – niskie ukłony dla Niny Mazuś, oraz okładka One World – niskie ukłony dla Agnieszki Zmudy przy koncepcji których obie Panie bardzo pomogły). Od komponowania i produkcji muzyki przez projektowanie okładek [zdjęcia, grafiki, dtp], koordynację promocji a na wydaniu kończąc, wszystkie procesy są realizowane przez Piotra samodzielnie.